Zaawansowane przygotowanie do nart trening funkcjonalny

Planujesz wyjazd na narty?

Trening funkcjonalny jest idealnym rozwiązaniem w kontekście przygotowania się do wyjazdu na narty. Zasadą tego treningu jest możliwość wykorzystania ćwiczonego ruchu w aktywności  sportowej. Dominują w nim ćwiczenia na całe łańcuchy mięśniowe a nie wyizolowane mięśnie. Taki trening poprawia stabilizację stawów i poprawia reakcję nerwowo – mięśniową.

Przygotowując się do jazdy na nartach warto skupić się na sile mięśniowej kończyn dolnych, w celu poprawy amortyzacji stawów, czy też prewencji urazów mięśniowych i więzadłowych. Istotna jest także stabilność ciała - w kontekście precyzji ruchów skrętnych oraz zmniejszenia ryzyka upadków na stoku.

Wszystkie cechy treningu poprawiają jakość i efektywność ruchu, a przyrost siły mięśniowej jest automatycznie wykorzystany w aktywności ruchowej.

Specjaliści ortopedii i medycyny sportowej z Centrum Medyczno  - Rehabilitacyjnego Remedica w Koszalinie opracowali odpowiedni program ćwiczeń, który idealnie zapewni Tobie przygotowanie motoryczne, jak również zapobiegnie kontuzjom  i urazom na stoku. Kilka tygodni precyzyjnie dobranych ćwiczeń przygotowawczych wystarczy, aby czerpać pełną przyjemność z jazdy na nartach i snowboardzie i wydatnie zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Trening prowadzi trener personalny i fizjoterapeuta Jakub Kupczyk.

TRENING PRZYGOTOWANY PRZEZ NASZE CENTRUM SKŁADA SIĘ Z 10 TRENINGÓW.

Mamy do zaoferowania dwa rodzaje treningów:

 1. PAKIET INDYWIDUALNY 10 TRENINGÓW (trener + osoba ćwicząca) 800 zł

   2. PAKIET GRUPOWY 10 TRENINGÓW (maksymalnie 8 osób)

   Grupa 4 osobowa 375 zł/osoby

   Grupa 3 osobowa 400 zł/osoby

   Grupa 2 osobowa 500 zł/osoby

 

   Informacje i zapisy pod numerem tel.: 606 887 887.